• Vergi, Resim, Harç İstisnası Belgesi

Vergi, Resim, Harç İstisnası Belgesi

Vergi resim harç istisnası belgesi olan firmalar; ihracat, ihraç sayılan satışlar, ülkeye döviz kazandırma faaliyetlerinde bulunan firmalar, banka işlemlerinde, noter işlemlerinde damga vergisi ödemezler.

İhracat, transit ticaret, ihracat sayılan satış ve teslimler ile döviz kazandırıcı hizmet ve faaliyetlere yönelik olarak vergi resim harç istisnasından faydalanmak için alınabilecek bir belgedir. İhracatı arttırmak, ihraç ürünlerine uluslararası piyasalarda rekabet gücü kazandırmak ve ihraç pazarlarını geliştirmek amacıyla bu belge verilmektedir. Alınan belge üzerinde revize işlemi ve süre uzatımı mevzuat dahilinde mümkündür.

vergi resim harç istisnası belgesi Müracaat Evrakları Şunlardır

1- Başvuru Dilekçesi
2-Vergi Resim Harç İstisnası Proje Formu
3-Ticaret Sicil Gazetesi
4-İmza Sirküleri
5-Son yıla ait Bilanço ve Kâr-Zarar Cetveli
6-İhracat Taahhütnamesi
7- ihale makamından alınacak yazı (alınacak bu yazının içinde DPT numarasının yer alması gerekiyor. ayrıca bu yazı içinde projenin bedeli, projenin süresi yer almalıdır)
8-Kurum tarafından istenebilecek farklı evraklar olabilmektedir. Vergi resim harç istisnası belgesi ne işe yarar, vergi resim harç istisnası belgesi nasıl alınır, vergi resim harç istisnası belgesi başvuru evrakları nelerdir gibi sorularınız için bizi arayabilirsiniz…

Vergi resim harç istisnası belgesi alan firmaların belgenin süre bitimine müteakip kapatma başvurusu yapması gerekiyor. Kapatma başvuruları firmanın çalışmakta olduğu herhangi bir banka yoluyla başlatılarak merkez bankası tarafından sonuçlandırılmaktadır. Vergi resim harç istisnası belgesi, bankalarda, noterlerde, sözleşme ihale sözleşmelerinin imzalanmasında firmalara birçok vergi avantajı sağlamaktadır.

yurt dışında müteahhitlik hizmeti kapsamında ihale kazanan firmalar yurt dışında bulunan Türk Ticaret Müşavirliğinden alacakları ihale yazısı ile belge başvurusunda bulunabilirler. Ticaret Müşavirliğinden alacakları yazı kapsamında ihalenin adı, ihalenin süresi, ihalenin ekonomik değeri yazılı olmalıdır.

Vergi resim harç istisnası belgesinin alımı için bizimle irtibata geçebilir, bizden en doğru bilgiyi alabilirsiniz

Vergi resim harç istisnası belgesi alımı, vergi resim harç istisnası belgesi süre uzatımı, vergi resim harç istisnası belgesi kapatma işlemleri gibi konularda takıldığınız hususlarda firmamızdan destek alabilirsiniz…

HİZMETLERİMİZ

Doğru bir başlangıç için, mutlaka TECOM Mühendislik A.Ş. şirketimizden bilgi alınız.

Copyright © 2013 - 2024 TECOM Mühendislik A.Ş.